Dostaniesz kartę płatniczą?

Dostaniesz kartę płatniczą?

Założenie konta walutowego może się okazać bardzo opłacalną decyzją lub nie mieć z oszczędzaniem wiele wspólnego. Wszystko zależy od tego, czy dobrze dopasujemy konto do własnych potrzeb i czy tak naprawdę konto tego rodzaju jest nam potrzebne. Niezależnie jednak od podjętych decyzji i ich uzasadnienia, większość właścicieli konta walutowego chce, by spełniało ono jeden warunek – było zaopatrzone w kartę płatniczą. Niestety może nas na tym polu spotkać rozczarowanie.

Nie każdy bank oferuje konto wyposażone w kartę. Kiedy będziemy przeglądać kolejne oferty, postarajmy się znaleźć informację na ten temat lub po prostu zapytać pracownika banku czy otworzenie konta walutowego jest równoznaczne z otrzymaniem karty.

Karta będzie miała szczególne znaczenie dla osób, zakładających „wakacyjne” konta walutowe. Zdarzają się klienci, którzy wyjeżdżając za granicę otwierają specjalne konto walutowe, dedykowane walucie obowiązującej w kraju, który jest celem podróży. Konto takie ma pozwolić na oszczędności, ale sprawić też, by wypoczynek był znacznie wygodniejszy. Ten drugi warunek pozwala spełnić właśnie karta, którą zapłacimy w każdym sklepie czy restauracji. Brak karty może sprawić, że konto walutowe straci sens dla wielu osób.

Z drugiej strony warto pamiętać, że jeśli bank nie dostarczy nam karty, zwykle możemy złożyć osobny wniosek o wydanie niezbędnego „kawałka plastiku”. Oznacza to, że kartę otrzymamy praktycznie w każdym banku, tylko nie zawsze jest to obligatoryjny element umowy o prowadzenie konta. Pamiętajmy też, że po złożeniu wniosku na kartę będziemy musieli trochę poczekać. Warto więc zadbać o to udogodnienie z rozsądnym wyprzedzeniem.

Zostaw Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *