Jaką kartę otrzymasz?

Jaką kartę otrzymasz?

Otrzymanie karty płatniczej wraz z kontem walutowym to jedno, a obsługiwana przez kartę waluta – to drugie. W praktyce rozróżnienie takie oznacza kłopoty niektórych klientów z otrzymanymi kartami. Porównując kolejne konta postaraj się zwrócić uwagę na tę istotną różnicę.

Konto walutowe służą z założenia konsumentom, którzy nie chcą tracić na różnicach kursów obcych walut w stosunku do złotówki. Wahające się kursy mogą sprawić, że otrzymywana wypłata lub wynagrodzenie za wykonaną usługę będzie znacząco mniejsze lub większe tylko z powodu różnic wartości walut. To samo dotyczy zagranicznych wakacji, które mogą okazać się znacznie droższe niż przewidywaliśmy, jeśli akurat trafimy na niekorzystny kurs.

Możliwość płacenia za pomocą konta walutowe niweluje tę różnicę, a jedyną stratą, jaką ponosimy są opłaty związane z prowadzeniem konta walutowego. Płatność kartą w obcej walucie jest rozwiązaniem wygodnym i opłacalnym. Kiedy jednak karta nie obsługuje waluty, której dotyczy nasze walutowe konto, wyjście takie przestaje być albo wygodne, albo opłacalne – skoro kartą albo nie będziemy płacić w ogóle, albo płacąc narazimy się na straty w związku z różnicą kursów.

Zostaw Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *