Oprocentowanie konta walutowego

Oprocentowanie konta walutowego

Na rynku produktów bankowych znajdziemy zarówno konta walutowe, za których prowadzenie będziemy musieli zapłacić, jak i takie, które bank poprowadzi dla nas za darmo. Którą z opcji bardziej opłaca się wybrać? Odpowiedź wydaje się oczywista, choć niestety tylko na pozór.

Darmowe konta walutowe mają jedną wadę – w zamian za brak opłat, również nic od banku nie dostaniemy. Innymi słowy, konto nie będzie oprocentowane. Jest to szczególnie ważna informacja dla osób, które planują otworzyć konto w celu przetrzymywania na nim pieniędzy przez dłuższy czas. Pamiętajmy o rosnącej inflacji, która sprawi, że odłożone i „nie pracujące” pieniądze po prostu tracą na wartości.

Sytuacja, w której nasz budżet zalega na nieoprocentowanym koncie, przypomina przetrzymywanie gotówki w skarbonce. Świnka-skarbonka również nie przyniesie nam żadnych zysków, a ulokowane w ten sposób fundusze jedynie stracą na wartości.

Przeglądając kolejne konta walutowe sprawdźmy, jakie są możliwości zarobienia na posiadanym koncie. W banku lub na stronie warto szukać informacji o kontach oszczędnościowych a także oferujących możliwość założenia lokaty.

Zostaw Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *